70 % telefonů, které prodá Alza.cz, jsou chytré

Alza.cz zveřejnila čísla prodejů chytrých mobilních telefonů a tvoří 70 % prodejů kusově a 80 % obratově. Přitom se očekává, že obratově se letos smartphony dostanou až na 90 % všech prodejů telefonů.

logo_alza

Z pohledu značek se nejvíce prodává Samsung, poté s odstupem Nokia, Prestigio, HTC a Sony. Pokud bychom se na pořadí podívali z hlediska obratu, tak by se na druhé místo dostal iPhone.

Běžný vlastník chytrého telefonu ho vymění po 2,5 letech. Penetrace chytrých telefonů stoupá také tím, že po koupi nového telefonu původní vlastník předá starší smartphone dalšímu členu rodiny. Pro koupi novějšího modelu mluví především pokročilejší technologie, větší displej, více funkcí nebo služeb, rychlejší mobilní internet nebo lepší design. Je to také oblíbený dárek. Nejpoužívanějšími aplikacemi jsou údajně mapy, sociální sítě a komunikační programy.

Klasické telefony (ne chytré) ale zůstanou v prodeji stále a smartphony je zcela nevytlačí. Mají totiž nesporné výhody, jako jsou výdrž baterie, velikost, klasická klávesnice či jednoduchost ovládání.

Zdroj

Označeno v Mobilní telefony Označeno s: , , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>