8 % nákupů na Aukru probíhá přes mobilní zařízení

30. května 2013 společnost Allegro, stojící např. za weby Aukro.cz či Heuréka.cz organizovala setkání vývojářů a odborníků na m-commerce a podělila se o zajímavá čísla prodejů přes mobilní zařízení.

Mobilní Aukro.cz

Na Aukro.cz chodí 8,4 % uživatelů z mobilních zařízení (čtyřnásobný růst oproti loňsku). Kromě příhozů na nich však i nakupují – konkrétně 195 tis. předmětů za posledních 16 měsíců.

Přístupy na Aukro z mobilů

Téměř polovina nákupů probíhá prostřednictvím nativní mobilní aplikace z mobilních zařízení na platformě Android (46 %), 30 % z webového rozhraní a pětina (20 %) z aplikace ze zařízení na platformě iOS. Ještě před rokem však většina uživatelů nakupovala z webového rozhraní (54 %) a je tedy vidět jasný přesun uživatelů k mobilním aplikacím (66 %), které umožňují jednodušší používání. Je zajímavé, že u čtení zpravodajství na mobilních telefonech jsme svědky opačného trendu – lidé stále více čtou zprávy ve webovém rozhraní na úkor mobilních aplikací (pozn. redaktora).

Uživatelé si stáhli některou z aplikací Aukro v 217 tis. případech a dvě třetiny uživatelů ji i nadále aktivně používají.

 

Mobilní Heureka.cz

Podíl návštěvníků Heureky, kteří na ni přistupují z mobilních zařízení je dokonce 10 % a na Slovensku až 12 %. Lidé si tak mohou ověřovat možnost levnějšího nákupu přímo v terénu či obchodech.

 

Zdroj: Lupa.cz

 

Označeno v Mobilní aplikace, Mobilní telefony Označeno s: , , , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>