A/B testování mobilních aplikací

A/B testování webových stránek je běžná praxe, věděli jste však, že je takto možné testovat i mobilní aplikace?

Pomocí A/B testování je možné části uživatelů zobrazit obrazovku aplikace jinak než jiné části. U každé takové obrazovky se sleduje, kam uživatel klikne a podle výsledků se nadále použije grafické rozložení stránky, které zaznamená lepší výsledky. Příklad: pokud se jedná o aplikaci, ve které je možné něco koupit, jako výkonnější se vyhodnotí varianta obrazovky aplikace, ve které uživatelé častěji kliknou na tlačítko „koupit“.

a-b-testovani-aplikaci

Zdroj: Leanplum.com

Řešení pro A/B testování přitom umožňují testovat i více obrazovek najednou, a to nejen pomocí dvou variant (A/B), ale i více. Všechny varianty obrazovek jsou přitom do mobilního zařízení nahrány už při instalaci aplikace a při připojení k internetu aplikace pouze dostane informaci, kterou variantu obrazovky má právě zobrazit.

 

Důležité při testování je optimalizovat kód aplikace natolik, aby nezdržoval načítání obsahu aplikace a tím uživatele neobtěžoval. Náročnější výpočty mohou probíhat až při načtení obsahu a uživatelského rozhraní. Aplikace zpět vývojářům posílá výsledky testování. Testování tedy může mít vliv jak na výkon mobilního zařízení, tak na výši datových přesnosů.

 

Testovat mobilní aplikace je možné pomocí řešení Lean Plum, které je uzpůsobeno pro Android a iOS.

Facebook k testování používá vlastní framework Airlock a zkouší tak různé obměny aplikace na milionech mobilních zařízení svých uživatelů. V praxi je tedy možné, že vaše facebooková aplikace bude vypadat mírně odlišně od aplikace kamaráda.

 

Testovat je možné aplikace jak na zařízeních s Androidem, tak iOS.

 

 

 

Označeno v Mobilní aplikace Označeno s: , , , , , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>