Celosvětově se prodá více mobilních zařízení než PC a rozdíl se bude stále zvětšovat

Počet prodaných chytrých telefonů už teď celosvětově předčí prodej PC a notebooků dohromady. Podle IDC se má do roku 2016 rozdíl ještě výrazně zvýšit.

Podle IDC (International Data Corporation) se v současnosti prodá 35,9 % zařízení (počítačů a notebooků) s operačním systémem Windows a 29,4 % s nejrychleji rostoucím operačním systémem mobilních zařízení (smartphonů a tabletů) Android. V roce 2016 se má podíl Windows snížit na 25,1 % a Android se má ujmout vedení s 31,1 % prodaných zařízení. Hardware s iOS má růst z 14,6 % na 17,3 %.

IDC: Prodeje smartphonů překonávají PC

IDC: Prodeje smartphonů překonávají PC

Obrázek: červeně jsou označeny prodeje chytrých telefonů, žlutě počítačů a notebooků dohromady a modře prodeje tabletů. Čísla pro roky 2012 až 2016 jsou odhady.

V této souvislosti mluvíme o tzv. post-PC éře, kdy bude přibývat domácností bez klasických počítačů. Vystačí si pouze s chytrými telefony a tablety. Do té doby se budeme pohybovat v tzv. „PC Plus“ éře (nebo také anglicky „multi-device age“), kdy budeme vedle klasických počítačů a notebooků používat mobilní zařízení.

 

Zdroj dat a obrázku

 

 

Označeno v Mobilní telefony, Tablety Označeno s: , , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>