Facebook představí samospouštěnou videoreklamu v mobilech

Video, které se automaticky spustí při prohlížení příspěvků, nás už brzy čeká v mobilní aplikaci Facebooku.

logo-facebook

Video bude dlouhé 15 sekund a bude se spouštět bez zvuku, nemělo by proto být tolik rušivé. Ostatně podobný reklamní formát VideoAd známe i z klasického webu – v rámci banneru se přehrává videoreklama a ke spuštění zvuku dojde až při podržení kurzoru myši nad přehrávaným videem. U Facebooku zvuk spustíte kliknutím, při té příležitosti se video roztáhne přes celý displej telefonu. Video se zastaví, pokud přejdete na další příspěvky.

Podle Facebooku by videoreklama neměla čerpat data z mobilního připojení – spouštět, nebo alespoň přednačítat by se měla v době připojení přes Wi-fi. Kromě toho se však bude zobrazovat i na klasickém webu Facebooku pro PC.

Po testech byla inzerce spuštěna v několika zemích ve spolupráci s vybranými velkými inzerenty. Při testech formát zaznamenal o desetinu vyšší zapojení uživatelů, než jiné formáty, což však u novinky není až tak překvapující. Cena videoreklamy by měla být do budoucna závislá i od úspěšnosti kampaně.

Označeno v Mobilní marketing Označeno s: , , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>