Google AdSense mění pravidla pro zobrazování reklamy na mobilních stránkách

Pokud na svých stránkách určených pro čtení z mobilních telefonů vyděláváte pomocí zobrazování reklamy Google AdSense, měli byste použít různý kód podle toho, jestli si vaše stránky zobrazují uživatelé spíše na chytrých telefonech (pravděpodobnější varianta), nebo pouze pomocí WAPu.

AdSense na nových a starších telefonech

Pokud cílíte na uživatele s novými chytrými telefony (typu iPhone, Android…), používejte ve svých stránkách kód nastavený v sekci Adsense for content (Mobilní obsah). Tento kód využívá JavaScriptu pro zobrazení textu a obrázků v reklamních sděleních. Tento formát je využitelný pro různé velikosti bannerů a různé platformy.

Pokud cílíte na majitele starších telefonů, které neumí využívat JavaScript a používají především připojení přes WAP, budete muset kód získat v sekci AdSense for mobile. Připojení přes WAP na mobilní stránky je už dnes ale spíše výjimkou a doporučujeme tímto neztrácet čas – i Google předesílá, že tyto reklamní jednotky přestane podporovat.

AdSense v části "Mobilní obsah"

AdSense v části "Mobilní obsah"

 

Optimalizace internetových stránek a AdSense

Google v této souvislosti doporučuje vytvořit jiné internetové stránky pro prohlížení z počítače, jiné stránky pro prohlížení z chytrých telefonů a ještě jiné ze starších telefonů. Upravené by měly být také stránky pro tablety.

 

Přečtěte si více o reklamním systému AdSense a jak v něm založit kampaň.

Označeno v Mobilní marketing, Mobilní telefony Označeno s: , , , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>