HTML5: mobilní reklama a bannery

Technologie HTML5 umožňuje vytvářet reklamy, které se zobrazují i na displejích mobilních telefonů a tabletů. Obvyklé reklamní bannery, které známe z obrazovek počítačů jsou (byly) vytvářeny pomocí technologie Flash, kterou však mobilní zařízení nedokáží zobrazit.

Banner v HTML5 se do stránky vkládá jako iframe, který může obsahovat jak html, tak CSS a javascript.
Formát reklamy by měl být flexibilní, protože se bude zobrazovat v různých velikostech, na základě velikosti a rozlišení displeje mobilního zařízení. K tomu je vhodné použít technologii media queries (CSS pravidla pro chování designu na základě šířky displeje; doporučený standard pro vytváření responzivního designu).

http://cs.wikipedia.org/wiki/Media_Queries

 

Podívejte se na ukázku banneru v HTML5.

 

Pokud chceme použít animovaný či interaktivní banner, doporučuje se využít tzv. CSS transitions (efekty, které umožní elementu banneru postupně změnit jeho styl z jednoho na druhý). Pomocí CSS transitions lze definovat dobu trvání změny, její rychlost, druh změny a její nastavení.

http://www.w3schools.com/css/css3_transitions.asp

 

Proklik je realizován přes javascript.

Banner v HTML5 si můžete vytvořit i sami a zdarma, pomocí nástroje Google Web Designer, o kterém jsme psali nedávno.

 

Zdroj

 

Označeno v Mobilní marketing Označeno s: , , , , , , , , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>