Jak propagovat mobilní aplikaci mimo internet a telefony

Mobilní aplikaci je nejjednodušší propagovat přímo v telefonu – uživatel je právě připojený k internetu a může si ji tedy stáhnout na pár kliknutí. Lze ale efektivně přimět uživatele ke stažení i v „kamenném“ světě?

Mobilní aplikace vyvíjí spousta velkých firem, které se svými zákazníky komunikují i na přímo v sídle firmy, na pobočkách, akcích, výstavách, eventech apod. Typickým příkladem mohou být banky, mobilní operátoři, eshopy nebo jiní prodejci. Jak tedy přimět zákazníky k tomu, aby si stáhli jejich aplikaci přímo na místě?

 

Chytré plakáty, nálepky či cedulky

Inteligentní plakát je nosič, který navíc obsahuje NFC čipy a QR kódy, umožňující snadnou interakci se zákazníkem, například právě stažení aplikace do mobilního telefonu. Čipy totiž umožňují lidem s chytrým telefonem s funkcí NFC (dnes telefony s Androidem, Windows Phone či Blackberry) otevřít v telefonu obchod s aplikací (např. Google Play) pouhým přiložením telefonu k plakátu. QR kód umožní to samé vyfocením kódu a je použitelný i pro iPhony, které zatím NFC čipy neumí přečíst. Více o chytrých plakátech.

 

Plakát pro stažení mobilní aplikace

Jak takový plakát může vypadat, se podívejte zde:

Chytrý plakát pro stažení mobilní aplikace

 

A takto funguje stažení aplikace z chytrého plakátu v praxi na videu:

Podmínkou pro to, aby si zákazník aplikaci stáhnul, je aktivním mobilní připojení k internetu. Ideální je také možnost nabídnout mu Wi-fi připojení přímo na místě, zvláště pokud je aplikace datově objemnější. Pro zákazníky, kteří si nejsou jisti moderními technologiemi, je možné přidat ještě textovou pobídku, typu: Vyhledejte naši aplikaci „mBank CZ“ v obchodě Google Play.

 

Pokud zákazník přijde např. do pobočky banky, pravděpodobně nějakou dobu čeká na obsloužení. Proč ho tedy během této doby nezabavit stahováním aplikace?

Označeno v Mobilní aplikace, Mobilní marketing, Mobilní telefony Označeno s: , , , , , , , ,
One comment on “Jak propagovat mobilní aplikaci mimo internet a telefony
  1. Tomáš napsal:

    Chytré plakáty už fungují i v běžném světě, nebo je to zatím jenom hudba budoucnosti? Nějak mi nenapadá, kde by se to nyní uplatňovalo u nás

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>