Kdy v ČR používáme mobilní telefony a kdy tablety?

Ačkoli oba typy přístrojů označujeme za tzv. mobilní zařízení, využíváme je odlišným způsobem. Jak?

 

Na mobilním telefonu využíváme sociální sítě, hrajeme na nich hry a hledáme lokální informace. Oproti tomu na tabletu sledujeme zpravodajství a filmy či jiná videa.

 

Kde používáme telefony a kde tablety?

Chytré mobilní telefony s sebou bereme „do terénu“ a využíváme je při každé volné chvíli – např. na něco čekáme, po cestě v hromadné dopravě apod. Tablety obvykle využíváme doma ve volném čase, případně jako tzv. druhou obrazovku při sledování televize.

 

Na jakém zařízení častěji čteme zprávy?

Zpravodajství sledujeme na obou typech zařízení, platí však, že na tabletu je to výrazně pohodlnější. Proto na tabletu konzumujeme obsah zpravodajství déle než v telefonu. A to třeba i při již zmíněném sledování televize.

 

Sledujeme zpravodajství v mobilních aplikacích nebo na mobilním webu?

Ačkoli jsou zpravodajské aplikace oblíbené a každý významný zpravodajský server je má pro své uživatele připravené, tak tři čtvrtiny uživatelů čtou zprávy na mobilních internetových stránkách. Obdobná situace platí jak pro telefony, tak pro tablety.

Zpravodajství v mobilní aplikaci iDnes

Zpravodajství v mobilní aplikaci iDnes

 
 
Zdroj: studie Zpravodajské weby 2012 společnosti Mediaresearch, časopis Marketing&Media č. 4/2013
 
 
 
 
Označeno v Mobilní aplikace, Mobilní marketing, Mobilní telefony, Tablety Označeno s: , , , , , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>