Mobilní reklama a její možnosti v ČR

Mobilní reklama je nový marketingový trend, který vychází z čím dál větší rozšířenosti chytrých mobilních telefonů. Na těch lze pohodlně prohlížet internetové stránky a tedy i zobrazovat reklamu.

Mobilní reklama však není nový fenomén, už v minulosti bylo možné uživatelům mobilních telefonů zobrazovat reklamu v SMS či MMS, a to zpravidla formou akčních nabídek, pokud se vyskytnou v blízkosti obchodu inzerenta, nebo jako nástroj komunikace vůči stávajícím zákazníkům.

Mobilní reklama v podobě SMS zprávy

SMS zpráva jako jeden ze způsobů mobilní reklamy

 

Moderní mobilní reklama

Mobilní reklamu můžeme využít v mnohem širším měřítku právě nyní, když využíváme smartphony v masovém objemu, a to ve spojitosti s webovými stránkami, optimalizovanými pro mobilní telefony, nebo mobilními aplikacemi.

Příklad mobilní reklamy v aplikaci Angry Birds

Příklad mobilní reklamy v aplikaci Angry Birds

Inzerent tak může zobrazovat mobilní reklamu modelem platby za garantovaný počet zobrazení (např. na zpravodajských serverech), nebo platbou pouze za prokliky ve specializovaných systémech Google AdWords, Seznam Sklik, nebo Google AdMob pro zobrazování reklamy v mobilních aplikacích.

Zobrazování mobilních reklam tím však zdaleka nekončí, do tohoto odvětví počítáme třeba také rozšíření tiskových inzerátů o QR kódy, marketing cílený podle umístění, optimalizaci internetových stránek apod.

QR kód pro použití v mobilní reklamě

QR kód pro použití v mobilní reklamě

 

Přečtěte si více o mobilní reklamě na reklamavtelefonu.cz

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>