Mobilní trendy na rok 2014 podle Mary Meeker

Z prezentace Mary Meeker s internetovými trendy pro rok 2014 jsme vybrali ty, které se týkají mobilních zařízení.

Slide 6

Celosvětově 30 % všech uživatelů mobilních telefonů používá smartphony

slide6

 

 

Slide 8

Zatímco televizi celosvětově využívá 78 % populace, mobilní telefon 73 % populace, smartphone 22 % a tablet 6% populace. Pro srovnání počítač (desktop i notebooky dohromady) používá 21 % populace.

slide8

 

Slide 9

Celosvětově 25 % všeho webového provozu tvoří mobilní telefony. Je však nutno říci, že statistiku zvyšují Afrika a Asie (cca 37 % webového provozu přes mobily), kde je snazší vlastnit telefon s internetem než počítač. V Evropě je to 16 % a severní Americe 19 % webového provozu.

slide9

 

Slide 10

Téměř 100 % operačních systémů v mobilních telefonech tvoří trojice Android – iOS – WP. Ostatní, jako Symbian či BlackBerry OS téměř vymizely.

slide10

 

Slide 15

Zatímco na internetu na počítači průměrně člověk stráví 25 % času v porovnání s ostatními médii, proinzeruje se na něm 22 % všech investic do inzerce. Na mobilu člověk tráví 20 % času, ale proinzerují se zde pouze 4 % investic. Na opačné straně je print s průměrnou strávenou dobou 5 %, ale 19 % inzerce.

slide15

 

Slide 97

84 % lidí v USA při sledování televize používá i mobilní zařízení

slide97

 

Zde si můžete prohlédnout celou prezentaci.

 

Označeno v Mobilní marketing, Mobilní telefony Označeno s: , , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>