Netmonitor začal auditovat návštěvnost českých mobilních stránek: v lednu 1,4 mil. RU

Počet reálných uživatelů (RU) návštěvníků z ČR za leden je 1,4 milionu a ti si přes mobil prohlédli 504 milionů stránek (PV). Netmonitor tak od ledna 2013 audituje přístupy na český mobilní internet.

 

Pokud to srovnáme s celkovými přístupy na internet, tvoří přístupy z mobilu 22 % RU a 5,4 % ze všech zobrazených internetových stránek (PV). Čím je rozdíl způsoben? Na internet přes mobilní telefony chodíme často, ale vzhledem k tomu, že čtení na mobilu není tak pohodlné, podíváme se na méně stránek – snažíme se potřebnou informaci najít co nejrychleji.

 

logo-netmonitor

 

 

 

Nejnavštěvovanější mobilní stránky v České republice

Z vyhledávačů je dle předpokladu nejnavštěvovanější mobilní Seznam (920 tis. RU), je však otázka jak navštěvovaný by byl mobilní Google, kdyby byl také měřen Netmonitorem – přece jen je to primární vyhledávač ve všech telefonech se systémem Android a v telefonech iPhone. Podle mého odhadu by byla návštěvnost výrazně vyšší.

 

Ze zpravodajských serverů jsou nejnavštěvovanější mobilní Novinky.cz s 690 tis. RU, následované iDnes (590 tis. RU) a třetím Super.cz (480 tis. RU).

 

Velmi navštěvovaný je také seznamácký Email.cz s 530 tis. RU.

 

Návštěvnost českých mobilních stránek

Obr.: Přístupy na mobilní internet za leden. Zdroj: Netmonitor

Obr.: Přístupy na mobilní internet za leden. Zdroj: Netmonitor

 

Podrobnější informace na straně 52 tohoto PDF souboru, nebo na stránkách Netmonitoru.

 

 

Označeno v Mobilní marketing, Mobilní telefony Označeno s: , , , , , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>