Responzivní reklamní jednotky v Google AdSense

Pokud máte responzivní web a na něm reklamu Googlu, můžete využít responzivní reklamy Google AdSense, které se automaticky přizpůsobí zařízení, na kterém web prohlížíte.

Responzivní web je takový web, který se automaticky přizpůsobuje velikosti displeje a zařízení, na kterém si web prohlížíte. Pokud si web prohlížíte na mobilním telefonu, tak se zobrazí jinak než při prohlížení na PC, ale zůstanou zobrazené všechny potřebné prvky webu.

Něco podobného umí i reklamy AdSense – mohou se zobrazovat od levého kraje k pravému, i když je vzdálenost na PC mnohem větší než na mobilu. Přizpůsobí se totiž automaticky.
Nespornou výhodou je, že nemusíte připravovat spousty různých velikostí bannerů, ale pouze jeden. Kód přitom nemusí být nijak složitý.

Šířka banneru se vypočítá automaticky podle grafiky webu (aktuálního kontejneru) a výška se potom dopočítá ve správném poměru. Pokud tedy máte šířku divu např. 40 %, tak na obrazovce o šířce 1000 pixelů zabere banner 400 pixelů. Na počítači s šířkou 1680px potom šířku 752px apod.

Pokud se změní orientace displeje (např. z polohy na šířku do polohy na výšku), reklama se automaticky znovu načte v adekvátní velikosti. Tady je zajímavé dodat, že v takových případech je nutné načíst druhou reklamu, což může mít vliv na počty jejích zobrazení a tedy i na míru proklikovosti reklamy.

Více o responzivních reklamách AdSense zde:

Označeno v Mobilní marketing Označeno s: , , , , , , , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>