Rozdíl mezi uživateli iOS a Androidem z pohledu příjmů domácností

Vzhledem k tomu, že telefony a tablety Apple jsou obvykle dražší než mobilní zařízení běžící na operačním systému Android, lze logicky vyvodit, že jejich majitelé jsou movitější. Co na to ale říká výzkum?

Vlastníci iPhonů jsou movitější, Androiďáků je zase v ČR více

Výzkum společnosti Forrester research zjistil, že příjem domácností uživatelů Apple iOS je 105200 dolarů, kdežto uživatelů Androidu pouze 89300 dolarů v průměru. Rozdíl sice není veliký, ale lze z něho vycházet pro cenovou politiku při prodeji mobilních aplikací pro tyto platformy, případně vůbec typů vyvíjených aplikací. Při vývoji pro iPhone či iPad lze tedy cílit na movitější klientelu. V praxi se vyvíjí pro obě platformy, ale aplikace pro iOS může být časově upřednostněna, pokud se vývoj potýká s omezenými kapacitami.

Na druhou stranu je otázka, jak tato data interpretovat pro Českou republiku. Lze očekávat také movitější vlastníky zařízení Apple, ale uživatelů Androidů je zase více. Priorita se tak může obrátit.

 

Jak uživatelé hledají mobilní aplikace

Zajímavé jsou i další informace, společné pro obě skupiny uživatelů: mobilní aplikace hledají přes App Store, resp. Google Play, přes vyhledávače spíše výjimečně. Polovina uživatelů si vystačí pouze s aplikacemi, které už v zařízení byly předinstalované. O dalších aplikacích se dozvídají od svých známých, případně z obchodu s aplikacemi.

 

 

Označeno v Mobilní aplikace, Mobilní marketing, Mobilní telefony Označeno s: , , , , , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>