Seznam porovnává své návštěvníky na mobilním a klasickém webu (aktualizováno)

Se zajímavými daty o přístupech z mobilních telefonů se pochlubil Seznam.cz. A protože jsem v infografice našel chybu, tak u nás (narozdíl od jiných médií) uvidíte aktualizované a okomentované údaje.

Pozn.: Data pocházejí z vlastních statistik návštěvnosti mobilních webů Seznamu a ze statistik GemiusTraffic a pochází z prvního čtvrtletí roku 2012. Čísla udávají počty zobrazených stránek, nikoli návštěv.

 

Poměr návštěvnosti podle mobilních platforem

35 % všech zobrazení mobilních stránek se uskutečnilo přes telefon s operačním systémem Android, 25% se Symbianem a 13% s iOS. To je zajímavé – dříve se uváděly poměry Androidu a iOS vyrovnanější.

 

Jinak je možné infografiku zestručnit tak, že v poměru k ostatní denní době si často na telefonu prohlížíme webové stránky i ráno a potom večer. Platí to jak pro vyhledávání na Seznam.cz (18tinásobný rozdíl mobilních přístupů oproti desktopovým), tak pro přístup na email (16tinásobný rozdíl), čtení zpravodajství na Novinkách (2,8minásobný rozdíl), bulváru na Super.cz (6tinásobný rozdíl), nebo sledování videa na Streamu.

Počet zobrazených mobilních stránek na Novinkách vzhledem k desktopovým zobrazením je pouze 2,8x nižší. Velmi zajímavé číslo, které vypovídá o tom, že i v ČR se mobily na počítače velmi rychle dotahují.

 

Zajímavé je i to, že na mobilní mapy.cz uživatelé ve zvýšené míře přistupují v pátek a přes víkend.

 

Než začnete infografiku zkoumat

Co je důležité zmínit, tak na svislé ose nejsou stejná čísla – jedná se pouze o zobrazení trendu použití konkrétního zařízení během dne. Pro zobrazení webových stránek na desktopu jsou na ose Y mnohem vyšší čísla než pro zobrazení mobilních webovek. To je znázorněno číselnými údaji (maximální údaje během dne), přesto ale grafy mohou být na první pohled velmi zavádějící.

Čísla vypovídají o počtech zobrazených stránek přes mobil nebo počítač, nikoli o návštěvách.

Infografika v původní velikosti do nového okna prohlížeče

Infografika Seznamu - mobil vs. desktop

Infografika Seznamu - mobil vs. desktop

Zdroj

 

Označeno v Mobilní marketing, Mobilní telefony Označeno s: , , , , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>