Stupeň pirátství u mobilních aplikací je vysoký

U placených mobilních aplikací je třeba počítat s vysokým poměrem pirátství, jak dokazují statistiky Madfinger Games. Uživatelé Androidu přitom používají pirátsky stažené aplikace častěji než uživatelé iPhonů.

Zdroj: úspěšní brněnští Madfinger Games, hra Shadowgun

Společnost zjistila, že u hry, zpoplatněné jedním dolarem byl poměr pirátsky stažených verzí programu až 80 %, v Číně téměř 100 %. Společnost se proto rozhodla upustit od zpoplatnění apliace a bude ji na Google Play nechávat k dispozici zdarma s tím, že bude vydělávat na in-game poplatcích – tedy zpoplatnění doplňků uvnitř hry (nákupy lepších zbraní a upgradů). Podle některých statistik je v USA 90 % výnosů z her realizováno právě přes in-game nákupy.

Zajímavé je, že procento pirátsky stažených aplikací bylo stejné i u hry, zpoplatněné 5-8 USD. Neplatí tedy, že by u levnější hry byli hráči ochotni platit v častější míře.

 

Zdroj

 

 

Označeno v Mobilní aplikace Označeno s: , , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>