Připomenutí zajímavých informací o mobilních zařízeních v ČR z Mobile Internet Fóra

Pojďme si připomenout, co jsme se dozvěděli o mobilních zařízeních v ČR na letošním Mobile Internet Foru (MIF), které se konalo v říjnu. Žádné zbytečné rozepisování, jen telegraficky fakta:

 

logo-mobile-internet-forum-2013

Slavomír Doležal z T-mobilu

  • Za poslední rok přibylo 400 tis. uživatelů mobilního internetu
  • V srpnu 2013 u nás používalo internet v mobilu 3,7 mil. lidí (otevřeli v mobilním zařízení internetovou stránku, ať už přes wi-fi nebo mobilní internet)
  • 27 % všech českých SIM karet (celkem 13,24 mil. SIM) využívá mobilní internet

Michal Buzek ze Seznam.cz

  • Podle výzkumu Seznamu mobilní internet využívá 40 % všech českých uživatelů internetu, tedy 2,6 mil. lidí. Výzkum ale probíhal pouze mezi 579 lidmi, takže není zcela průkazný.
  • Podle SPIRu v srpnu 2013 použilo mobilní internet 1,74 mil. lidí. Toto číslo ale nezahrnuje uživatele, kteří k přístupu na internet využívají pouze mobilní aplikace a nepřistupují přes prohlížeč. Je otázka, kolik takových je.
  • Buzek tedy dále odhaduje, že reálnější číslo je 2,2 tuzemských uživatelů mobilního internetu a tedy cca třetina internetové populace.

Podíl uživatelů, kteří používají pro přístup k internetu smartphone je 41 %. Toto číslo se shoduje s loňským. Znamená to tedy, že penetrace chytrých telefonů se za rok nezměnila? Podle statistik T-mobilu to tak není – z jejich statistik vyplývá, že podíl smartphonů narůstá. Místo symbianových Nokií nastupují chytřejší Androidy.

 

Operační systémy

Symbian už není nejpoužívanější operační systém chytrých mobilních telefonů, výrazně ho předběhl Android s 60 % trhu. Apple iOS má podíl 10 %, Windows Phone 4 %, Symbian 8 %. Seznam odhaduje podíl Androidu ještě o 7 % vyšší.

Mobilní web Novinky.cz navštěvuje 15 % uživatelů přes mobil (loni 10 %), mobilní Sport.cz potom dokonce 20 % návštěvníků.

 

Internet/Smart banking

Až 20 % zákazníků Reiffeisen bank se přihlašuje do internetového bankovnictví přes mobil (většinou mobilní aplikaci). ČSOB a Era zmiňuje 10 %.

Zdroje:

MIF 2013

Lupa

Označeno v Mobilní telefony, Ostatní Označeno s: , , , , , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>